Modely a modeláři

Něco málo o nás modelářích

Současně se zájmem o letectví, leteckou techniku a historii jsme také aktivními modeláři. Tomuto tvůrčímu koníčku jsme propadli již ve věku, kdy nám vznikla povinnost školní docházky. Od té doby se modelařině intenzivně věnujeme s velkým elánem a nadšením až dodnes.

Ing. David Formánek

Petr Pícha

Marek Kotrč

Asi jako každý český modelář i my jsme začali se stavebnicemi od Směru a Kovozávodů Prostějov. A ještě si dobře pamatujeme, co obnášelo postavit kvalitně model těchto značek se strohým vybavením a nabarvit ho pomocí kazety napůl zaschlých barev Unikol. Doba pokročila a úroveň, kterou nás modelářské firmy bombardují, je nesrovnatelná.

Se vznikem muzea a webových stránek přišla také myšlenka, zveřejnit naše výtvory. Některé modely znáte z modelářských soutěží, kterých se snažíme hojně účastnit. Naše projekty nejsou vyhraněny k žádnému období a žádnému státu. Přesto nás právě "vlastenectví" motivuje ke stavbám letadel českých a československých pilotů. Naším cílem, je stavět modely, které budou věrnou zmenšeninou skutečných strojů.

Touto cestou hodláme také oslovit i některé přátele, a jejich vybrané modely Vám ukázat zde v galerii.Závěrem Vám za nás přeji příjemnou zábavu a hezké podívání.

                                                                                                                             Váš Petr Pícha