F4U-1

Vought F4U-1 Corsair „ Birdcage“ - U.S.Marine Corps, EMF 213, Munda, Solomon Islands 1943

měřítko: 1/32, model: Tamiya, doplňky: Brassin - cocpit, motor, kola, HGW - upínací pásy, transfery, popisky, Eduard - plechy na exteriér

barvy: Gunze Sangyo C + Tamiya

Postavil: Marek Kotrč, Foto: Mr. Miloslav Hrabaň

Stavebnice od "Tamky" je vždy zárukou kvalitního provedení a promyšlení sestavitelnosti. Stavbu jsem začal s kompletací interiéru od Brassinu - je to skvost, do kterého není třeba nic dodělávat, jen pár drátů. Zde musím však upozornit, že před samotným slepení do trupu, je nutné si dopředu vyzkoušet , jak cocpit do trupu padne, ale opravdu tam jde. To jen reakce na články na webech, kde se píše, že Brassin udělal špatnou práci. Z mého pohledu určitě ne.

Stavbu motoru jsem pojal tak, že jsem ho celý sestavil, spasoval s uložením ve stavebnici a až pak jsem ho celý barvil. Nedokázal jsem si představit, že bych to dělal jinak. Jinak co do dodělávek, tak trochu času zabraly šachty a podvozkové nohy. Z kol od Brassinu jsem zbrousil dezén, protože na fotkách jsem ho neviděl.

Musím vyzvednout pásy od HGW - jsou sice trochu pracnější na zkompletování, ale ten výsledek je parádní.

Jinak ostatní stavba probíhala klasickým způsobem, jak od stříkání až po patinování, kterých už je všude popsáno spousty a nemá cenu je zde zmiňovat. Jen snad, že znaky jsem nastříkal pomocí vlastně vyřezaných masek a popisky od HGW trasfery.

Všem, kteří májí slabost pro americké stroje a zejména období II.WW, tak Corsair od Tamiye je opravdu odměna, a ten výsledek je mazec. Znám pána, který jich postavil několik a nezaslechl jsem od něj žádnou špatnou reakci.